İzmit pimaş tıkanıklığı açma

İzmit pimaş tıkanıklığı açma

0531 848 57 10

İzmit pimaş tıkanıklığı açma, profesyonel tesisat hizmeti sunuyoruz Kırmadan Makine ile Tıkalı Gider Tuvalet, Pis Su Borusu Açma konusunda uzman ekip ve donanımımızla kırma dökme olmadan pis su gider tıkanmalarını açıyoruz. Tuvalet tıkandı, Lavabo tıkandı, Mutfak tıkandı derdinize son veriyoruz. Tıkanma sebebi ile yada pis su giderlerinde biriken pislik sebebi ile evinize yayılan pis kokulardan kurtulun. İzmit Tıkalı Gider Açma Servisi sizlere sorunsuz bir hizmet sunmaktadır.

Villalarınız da Makine İle Kırmadan Tıkalı Gider, Tıkalı Tuvalet taşı Açma, Tıkalı Lavabo Açma, Tıkalı Banyo Açma, Tıkalı Mutfak Açma işlerin de bizlere güvenin.

İl merkezi dışında çevre ilçelerde Özel Konut, Yazlık, Villa Tıkalı Gider, Tıkalı Tuvalet Açma, Makine ile Tıkalı Lavabo Açma, Tıkalı Banyo Açma, Tıkalı Mutfak Açma, Tıkalı Balkon gideri açma gibi Tıkanıklık hizmetlere servis gönderilmektedir.

İzmit’te Makine ile Kırmadan Lavabo Mutfak Açma Servisi

İzmit Makine ile lavabo tıkanıklığı açma servisi olarak günün her saati bize ulaşabilirsiniz lavabo giderlerini açarken kırmıyoruz, kanal boru temizleme Makinesi kullanıyoruz, bu sayede kırmadan hasarsız şekilde sorunu çözüyoruz. Mutfak giderlerin de oluşan tıkanma ve pis koku sebebi ile yemek yapmaktan zevk alamıyor iseniz bizi mutlaka arayın.

Mutfak lavabo giderinden aniden su taşması ve mutfak lavabosunun su ile dolması gibi sorunlarda gider borusunu açmak için hiç bir yeri kırmadan bizi arayın. Mutfak lavabo borusunda oluşan tıkanıklıkları özel robot makineler ile tecrübeli ustalarımız kolayca açabilmektedir.
Tuvalet ve Klozet Tıkanmaların da Makine İle Çözüm İzmit Su Tesisatta

Tuvalet Tıkandı Acil Yardım. Mutfak Çok Kötü Kokuyor, Tuvaletim Kötü kokuyor, Banyo süzgeci gideri akmıyor.

İzmit’te her türlü klozet yada normal alaturka tuvalet tıkanmalarında çözüm İzmit Makine ile Tuvalet Açma servisi, Tuvalet tıkanmalarında, Mutfak Tıkanmaların da yapıya zarar vermeden Makine ile sizi bu dertten kurtarıyoruz.

Son sistem teknolojiyi kullanan İzmit Tıkanıklık Açma Servisimiz her zaman size hizmete hazır Mobil Servis Araçları ile size daha hızlı hizmet vermekteyiz. Tıkanan Tuvalet Giderini Açma artık çok kolay. Tadilatsız Duvarı kırmadan tıkanıklık açma bizim işimiz.
Pis Su Gider Boru Kanalları Neden Tıkanır ?

Ev ve iş yerlerin de, Tuvalet, Mutfak, Lavabo pis sularını Aski pis su hattına taşıyan gider boruları zamanla içerisine giden yabancı cisim, yağlanma, yemek atıkları sebebi ile tıkanmaktadır. Bu tıkanıklık, tuvaletlerde, bez, çamaşır, ıslak mendil gibi cisimlerin boruya sıkışması ile, Mutfak Lavabo giderlerinde ise, yemek, yağ çay posası gibi atıkların borulara sıkışarak tıkanmaya sebep olmaktadır.

Mutfak lavabo borularında ki bir diğer tıkanma sebebi ise Bulaşık makinesi hortumu ve kada contadır. Bulaşık makinesi hortumu aşırı uzunlukta pimaş borunun iç kısmına sokularak diğer gider bağlantı hatlarının önünü kapatmasına sebep olunmaktadır. Bu sebeple çamaşır yada bulaşık makinesi hortumu gereğinden fazla pimaş borunun içine itilmemelidir. Ayrıca gereğinden fazla pimaş içine sokulan bulaşık makinesi hortumları geriye çekme esnasında koparak lavabo borularının iç kısmında kalmakta ve ileri ki zamanlar da lavabo borularında tıkanmaya sebep olmaktadır.

Pimaş boruların ağız kısmına takılan kada contalar da zamanla ezilerek pimaş boruların iç kısmına doğru ilerlemektedir. Bu da zamanla tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Mutfak Tıkanıklığında yaşadığımız ilginç bir deneyimi de sizinle paylaşmak isteriz. Mutfak lavabo tıkanıklığı genel olarak yağlanma ve yemek atıkları sebebi ile oluşmaktadır. Ancak bir Mutfak lavabo açma servisimiz de lavabo borusundan poşet çıkmıştı ve bu bizi çok şaşırtmıştı. Çünkü bir poşetin lavabo süzgeçlerinden geçip pis su borusuna geçmesi imkansızdır. Ancak Ev sahibi ile yaptığımız sohbet ve soru cevap esnasında poşetin lavabo giderine nasıl gittiğini anlamıştık.

Müşterimiz mutfak tezgahının alt kısmından çift çıkışlı olan lavabo gider borusunun birinin ağzını poşet çanta teperek koku gelmesini önlemek istemiş, ancak zamanla tıkanmayı açmak içinde lavaboyu el pompası ile sürekli pompalamış. Pompanın yarattığı emme çekme gücü pis su borusunun ağzında ki boruyu tesisatın içine doğru çekerek tıkanmasına sebep olmuştur. Bu da yaşadığımız tecrübelerden biri olmuştur.

Pis Su Borusun da tıkanma sorunu eğer yakın bir nokta da ise kanal tuvalet açma kimyasalı ile müdehale edebilirsiniz. Ancak profesyonel bir yardım alarak tıkalı gider borularını Robot Makineler ile açtırarak daha etkili ve kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

İzmit Tıkalı Kanal Açma servisi, Robot makine ve aletler ile Tıkalı gider borularını profesyonel bir şekilde Kırmadan evinize zarar vermeden açıyoruz. Kanalizasyon Borusu tıkandı ise bizi arayarak hizmet alabilirsiniz.

Tıkalı Mutfak Gideri Açma İzmit

Mutfak Lavabosu Tıkandı, Nasıl Açılır ?

Mutfak lavabosu evde en sık kullanılan yerdir. Ve kullanılan ortam gereği de sürekli atık malzeme ve yemek yağları lavaboya dökülmektedir. Lavaboya dökülen bu yağ ve yemek atıkları gider borusun da tıkanmaya sebep olmaktadır. Mutfak yemek ve yağ atıkları son derece yapışkan ve katılaşan maddelerdir. Özellikle tencere ve tavalardan dökülen yağ atıkları sıcak şekilde dökülmektedir. Sıcak olarak dökülen bu yağ pis su borusun da ilerleme esnasında soğuyarak katılaşmakta ve akışkanlığını kaybetmektedir. Bu sebeple de tıkanmaya yol açmaktadır.

Mesela balık kızartması yaptığınız bir tava yağı lavaboya döküp musluğu açtınız ve lavabodan akıp gittiğini düşündünüz. Ancak durum maalesef böyle değil. Dökmüş Olduğunuz yağ bir kaç metre su borusundan gittikten sonra soğumaya başlayarak akışkanlığını yitirir ve tesisat borularına yapışmaya başlar. İşte bu Mutfak tesisatının tıkanmasın da ki en büyük etkendir.

İzmit Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açıcı

Bu gibi durumlar da eğer lavabo tesisatı tıkandı ise ve içerisi su dolu ise kesinlikle içine lavabo açıcı asitlerden dökmeyiniz. Bu çok önemli. Tıkalı bir mutfak lavabosuna döktüğünüz kimyasal tıkanma sebebi ile ileriye doğru gitmez ve sabit olarak borunun belli bir bölgesinde bekler. Kimyasal beklediği noktada reaksiyon gösterir ve ısınmaya başlar bu sebep le tesisatın içerisinde çok fazla bekleyen kimyasal plastik pimaş boruları ısı sebebi ile büzüşme ve bükülmesine sebep olur, demir borular da ise delinmeye sebep olur. Bu sebeple kimyasal ancak tıkanmak üzere olan ve azda olsa suyun süzülerek gittiği tıkalı giderleri açmak için kullanılır. Tamamen tıkanma sonrasın da artık lavabo açıcı kimyasal kesinlikle kullanılmaz.

Kocaekli Yıkama Yöntemi İle Tıkalı Boru Açma

Tıkalı olan kanalizasyon ve boru hatlarını açma yöntemlerinden birisi de jet su motorları ile pimaş yıkama yöntemi dir. Pimaş yıkama yöntemi genelde endüstriyel mutfaklar da oluşan aşırı yağlanmaları temizlemek için kullanılmaktadır. Tıkanıklık açma uygulamasının bir çok yönteminden biri de budur. Ancak bu yöntem basit ev tıkanıklığın da kullanılamaz. Ev gibi basit yıkanma ortamlarında spirel yaylı robot makineler kullanılır.

Peki ama Tıkalı olan Lavabo ve Mutfaklar için ne yapılmalı ?

Bir kere Lavabo nereden tıkalı bunu anlamak gerek. Eğer lavabo, altında ki su aktarma aparatlarından yada hortumlarından tıkanıklık oldu ise ise ve sizde bu işten biraz da olsa anlıyor iseniz kendiniz müdahale edebilirsiniz. ilk önce Marketlerden alınan ve tesisata zarar vermeyen basit toz şeklinde ki lavabo açıcılardan alın. Bu açıcıyı kullanım yönergesine göre kullanın. Lavabo açılmamış ise alt kısımda ki Lavabo su aktarma takımını söküp temizleyin.Bir diğer ve önemli olan nokta ise, Bulaşık yada Çamaşır makinelerinin hortumları dır. Bu hortumların pimaş boru içerisinde çok fazla ileriye itilmesi sebebi ile lavabodan akan pisliği tutmakta ve tıkanmaya sebep olmaktadır. Bu duruma da mutlaka dikkat edilmeli ve lavabonun tıkanıklığının bundan olabileceği de göz önünde tutulmalıdır.

Eğer Lavabo tıkanması pimaş boruda oluşmuş ise buna sizin yapacağınız çok azla bir şey yoktur. Çünkü pimaş içerisinde ki tıkanıklığı açmanın iki yolu vardır. Ya tıkanıklığın olduğu bölgeye kadar kırarak pimaşı değiştireceksiniz. Yada Robot Makine ile Kırmadan pimaşta oluşan yağ ve yemek parçalarını temizleterek tıkalı tesisatı açtıracaksınız ki bu ikincisi en mantıklı ve masrafsız olandır.

Tıkalı Gider Açma Makinesi İzmit
Kanalizasyon Çukuru Neden Dolar ve Nasıl Temizlenir ?

Kanalizasyon çukurları, bina ve konutların pis atık su borularının ortak bağlantı alanları olan ve çürütme çukuru olarak ta bilinen, genelde bahçede olan baca şeklinde ki çukurlardır. Bu çukurlar zamanla içerisin de katı pislik dolması sebebi ile tıkanma yapmaktadır. Bu tıkanmalar, aşırı yağmur suyu ve şehir kanalizasyon şebekesinin tıkanmasına sebep olması sonucu şehir hattında ki Aski ye bağlı olan kanalizasyon hattında ki pisliğin su ile birlikte geri tepmesi ile binalara ait logar çukurlarına doğru su baskını sebebi ile bu kanallar pislik ile dolar ve baca delikleri bu sebeple tıkanır.

Yada eğimin az olması sebebi ile bina atık su hattından gelen bez, ıslak mendil, yada benzeri şeylerin zamanla bu çukurda yığılması ile tıkanabilir. Bunun dışında baca içerisinde ki beton delik aralıklarından yada büz kenarlarında ki betonun olmaması sebebi il kemirgen hayvanların büz kenarlarından toprak içine girerek toprağı çürütme çukuruna taşıması ile de aşırı tıkanma olmaktadır.

Apartman Gider Borusu Açma Ücreti Kime Ait?

Apartman gider borusu açma yani kanalizasyon borularının apartmana ait olan kısmı dikey inen ana kolun borulara çatal ile bağlı olan alanlardır. Dikey boruya bağlı olan çatalın kendisinde yada dikey boruda bir diğer örnek ile binanın ortak pis su borusunun gittiği ana şebeke pis su borusuna ait sorunların ücretleri bina yönetimine aittir. Bu gibi alanlar da oluşan tıkanıklık yada diğer arızaların ücretini bina yönetimi öder.

Diyelim ki bir pimaş boruda tıkanıklık var bu tıkanıklık kime ait daireye mi yoksa binaya mı? Bunu anlamanın şöyle bir yolu var. Örnek olarak mutfak gideri tıkandı ve en alt komşunun mutfak lavabosundan pis su taşıyor budum da üst kattan kullanılan yanı dökülen suların alt katta ki komşunun giderinden geri tepmesine bakmak gerekir. Eğer üst kat komşuların kullanış olduğu pis sular alt kat komşunun giderinden geri tepiyor ise bu durum da tıkanıklık ortak bina giderinden demektir. Bu durum tuvalet ve banyo giderleri içinde geçerlidir.

İZMİT KAMERALI KANALİZASYON BORUSU İÇİ GÖRÜNTÜLEME

Tıkanıklığa sebep olan ve borularda biriken pislik sebebi ile kötü kokuya neden olan pisliği ve pimaş boru içerisinde çökme yada kırılmaları görüntülemek için kanal görüntüleme kameraları kullanılmaktadır. Kanal içi görüntüleme kamerası ile pis su borularının içini yüksek çözünürlük ve aydınlatmaya sahip teknolojik aletlerle görüntüleme yapmaktayız. Pis su borusunun arızasını bor içerisinde tespit ederek yüzeyden arızalı olan alanı detektör ile tarama işlemi yaparak noktasal bulmaktayız.

Kanal Görüntüleme cihazları ile, kayıp logar kapağı ve çökmüş büz hatlarını da kolayca tespit edebilmekteyiz. Bahçe içerisinde üzerine toprak ve benzeri şeyler atılması sebebi ile zamanla kayıp olan logar kapağının yerini cihazlar ile kolayca tespit edebilmekteyiz.

İzmit Tıkalı Kanal Açma servisimiz, kanalizasyon çukurunda ki tıkanma ve logar çukur temizliğini jet sulu makineler ile boru, hat, kanal temizliğini yapmaktadır. Yüksek tazyik güzüne sahip kanal yıkama makinelerimiz ile büz, pimaş ve kanal borularında ki tıkanıklıkları açarak temizleme işlemleri yapmaktayız.

Kocaeli İzmit Servis Hizmetlerimiz

İzmit Tıkanıklık Açma, Tıkalı Gider Açma, Tıkalı kanalizasyon borusu açma, Tıkalı lavabo ve lavabo borusu açma, Balkon gideri açma, yağmur suyu gideri açma, klozet tıkandı nasıl açılır? tuvalet tıkanıklık nasıl açılır? mutfak gideri açma ilaçlı? lavabo açıcı kimyasal, lavabo açıcı zararlımı? Banyo süzgeç gideri tıkandı açan usta, yağmur borusu açma, tıkanıklık açan firmalar, tuz ve sirke ile lavabo açma, Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma, Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor, Apartman gider borusu tıkandı,

0531 848 57 10

KOCAELİ İZMİT TIKANIKLIK AÇMA

MERT TESİSAT olarak başta izmit merkez olmak üzere Kocaeli'nin her yerinde tıkanıklık açma, su kaçak tespiti, lavabo ve tuvalet gideri açma gibi sorunlarınıza çözüm üretiyoruz. izmit tıkanıklık açma su kaçak tespiti lavabo açma

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0531 848 57 10

error: Content is protected !!